上級分類: 歐洲政治創造在線投票條件

創造在線投票條件

YAML 問題

Lietuvoje egzistuoja žmonių dalyvavimo politikoje problema. Galimybė balsuoti internete - šios problemos dalis. Balsavimas internetu yra ne tik praktinė, bet ir teorinė pasitikėjimo problema. Būtent, - nėra visai aišku, kaip užtikrinti balsavimo autentiškumą ir saugumą.

Jeigu elektroninio balsavimo sistema būtų įgyvendinta tradicinių serverių ir duomenų bazių pagrindu, kaip kad šiuolaikiniai bankai, tai interesų grupės kontroliuojančios infrastruktūrą, galėtų manipuliuoti duomenų bazės įrašais, taigi, tradiciniai duomenų saugojimo būdai ne visai tinka.

Man yra žinoma keletas būdų: - asimetrinė kriptografija - web of trust - blockchain technologija

Remiantis šiomis technologijomis, manau, galima būtų sukurti balsavimo sistemą (o gal jau yra jų sukurta, ir užtenka adaptuoti), kuri su didele tikimybe užtikrintų, kad balsas yra tikras.

Beje, vienas iš kitų būdų užtikrinti balsų autentiškumą - tai rinkti komentarus už kiekvieną balsą. Sukurti pagrindžiantį komentarą reikia protinių pastangų, kurias nėra taip lengva pakartoti, o priemonių automatiškai patikrinti panašumą (plagiavimą) jau turime.

Faktas: Estijoje buvo pasiūlytas ir testuojamas elektroninio balsavimo modelis.

Žodžiu, rašykite idėjas, kaip sukurti patikimą, ir skaidrų balsavimą internetu Lietuvoje.


子分類: 創造在線投票條件.

投票 (可選) (別通知) (可選)
請,登錄